• Medzinárodný deň mlieka v školách

• V piatok sme si v škole pripomenuli Medzinárodný deň mlieka v školách. Priniesli sme si mliečnu desiatu a počas desiatovej prestávky sme sa porozprávali o prospešnosti mlieka pre telo človeka.

Do galérie Medzinárodný deň mlieka v školách boli pridané fotografie.

• Európsky týždeň športu

• Od 24. do 28. septembra sme sa aj my pripojili k Európskemu týždňu športu. Počas veľkých prestávok sme si zabehali, zatancovali, zaskákali i zahrali vybíjanú a zacvičili jogu. Takéto  prestávky medzi vyučovacími hodinami sa všetkým deťom veľmi páčili a snáď ich i motivovali zaplniť svoj voľný čas športovými aktivitami aj v budúcnosti.

Do galérie Európsky týždeň športu boli pridané fotografie.

• Lingvafest

• Dňa 28.9.2018 sa v Bratislave konal Lingvafest - jazykový festival, ktorý ponúkol študentom najmä rozšírenie si obzorov v oblasti cudzích jazykov. Lingvafest priblížil bohatosť a pestrosť jazykov Európy a sveta a prezentoval najnovšie trendy vo výučbe jazykov. Žiaci sa zúčastnili ponúkaných prednášok, kde sa dozvedeli najdôležitejšie informácie o štúdiu daného jazyka, jeho obtiažnosti a o jeho používaní vo svete. Nechýbali ani rôzne súťaže či už formou počúvania, alebo kvízov. Prežili sme deň v spoločnosti rôznych národov a kultúr, diskutovali o jazykoch a stretli mnoho zaujímavých lektorov, učiteľov a jazykovedcov. Ďakujeme za možnosť, byť niečoho takéhoto súčasťou.

Do galérie Lingvafest boli pridané fotografie.

• Kolobežkové popoludnie

• Dňa 27.9. sa žiaci dolného stupňa zúčastnili akcie s názvom Popoludnie na kolobežkách. Vďaka dobrému počasiu sme sa mohli najskôr spoločne poriadne rozcvičiť v štýle zumby a následne sme súťažili na pripravenej prekážkovej dráhe na školskom dvore. Po úspešnom prekonaní dráhy sme ocenili všetkých súťažiacich medailou, ktorá im bude pripomínať tento super deň.

Do galérie Kolobežkové popoludnie boli pridané fotografie.

• Anglické divadielko

• V pondelok 24.9. sme sa zúčastnili dvoch anglických predstavení v Dome umenia. Martinské divadlo si pre nás pripravilo výchovno - vzdelávací projekt organizovaný pre mladších angličtinárov začiatočníkov - predstavenie A Bold Rabbit a pre mierne pokročilých angličtinárov - predstavenie The Heroes. A Bold Rabbit je predstavenie anglicko - slovenské a je adaptáciou na známu knižku Jozefa Cígera Hronského "O smelom zajkovi". Našim žiakom sa nápad i stvárnenie veľmi páčili a hercov odmenili burácajúcim potleskom. Staršie ročníky si pozreli divadelné predstavenie na námet " Čo je detský hrdina". Mali možnosť počúvať jednoduché konverzácie medzi ľudmi, podané humorne a veľmi zrozumiteľne. Dozvedeli sme sa o hrdinských detských činoch, ktoré boli prospešné pre našu spoločnosť. Predstavenie bolo veľmi poučné a aj starším žiakom sa páčilo.

Do galérie Anglické divadielko boli pridané fotografie.

• Škola v prírode Čertov

• Naši žiaci aj tento rok mali možnosť vyskúšať si pobyt v škole v prírode. Navštívili sme Lazy pod Makytou - obec Čertov. Ubytovaní sme boli v hoteli František v krásnej prírode. Žiaci mali možnosť si doobeda medzi učením sa zaplávať v bazéne. Poobede spolu s pani učiteľkami a animátormi hrali rôzne netradičné a zaujímavé hry. Mohli si vyskúšať aký je to pocit potápať sa v mori, prostredníctvom virtuálnej reality. Na záver týždňa si zahrali nočnú hru a na prechádzke v okolí mali možnosť nakŕmiť lamy a vidieť rôzne iné zvieratá.

Do galérie Škola v prírode Čertov boli pridané fotografie.

• Victoria Regia

• Deti, ktoré nešli do školy v prírode sa do prírody išli aspoň pozrieť, a to v piatok 21.09. Okrem výstavy Victoria Regia v Piešťanoch sme sa pohrali aj na ihrisku na kúpeľnom ostrove.

Do galérie Victoria Regia boli pridané fotografie.

• Môže byť

• 14. septembra bol deň, kedy sa naši deviataci vybrali do Bratislavy, aby si vyzdvihli cenu, ktorú získali v celoslovenskej súťaži "Môže byť". Po celý školský rok 2017/ 2018 robili dobré skutky, nezištne pomáhali, kde sa dalo a spomedzi škôl po Slovensku sa im nakoniec ich snaha vyplatila v podobe druhého miesta. Spoločne si teda vychutnali svoju výhru v prvej akadémii akčných športov na Slovensku - v Hangair v Bratislave. Potom sa presunuli do najštýlovejšej tanečnej školy na Slovensku - do Riverparku Dance School v Bratislave. Deň to bol skvelý a zážitky neopakovateľné.

Do galérie "Môže byť" boli pridané fotografie.

• Šarkaniáda s MŠ

• V piatok 14. septembra sa naša škola spolu s materskou školou zúčastnila už tradičnej jesennej akcie pod názvom Šarkaniáda. Žiaci prvého stupňa s ich učiteľmi sa v dopoludňajších hodinách vybrali na lyžiarsky kopec Ahoj, z ktorého je nádherný výhľad na obec aj na mesto Piešťany. Tento rok sa počasie vyšvihlo a ukázalo sa aj slniečko. Ranní skeptici predpovedali, že nebude vietor na vypúšťanie šarkanov, no opak bol pravdou a na Ahoji lietali šarkany ako draci!

Starší, skúsenejší žiaci sa tešili z rôznorodosti šarkanov, pričom techniku púšťania už majú viacerí zvládnutú na výbornú. Mladší žiaci, teda naši malí prváci a s nimi aj škôlkari, sa so šarkanmi riadne popasovali a po niekoľkých pokusoch už lietali ako šarkany aj oni sami. Prežili sme pekný deň, plný pohybu a tešíme sa zas o rok.

Do galérie Šarkaniáda s MŠ boli pridané fotografie.