• Polročné prázdniny

• V piatok (31.1.) žiaci dostanú výpis vysvedčenia za 1. polrok. Prvý stupeň končí vyučovanie 4. hodinou, druhý stupeň končí 5. hodinou. Polročné prázdniny sú 3. februára 2020 (pondelok). Vyučovanie sa začne 4. februára 2020.

• Anglické divadielko

• V piatok 24. januára sme sa zúčastnili dvoch anglických predstavení v Dome umenia. Martinské divadlo si pre nás pripravilo výchovno-vzdelávací projekt organizovaný pre mladších angličtinárov začiatočníkov - predstavenie „A Silly Bear“ a pre mierne pokročilých angličtinárov - predstavenie „Jack & Joe“. A Silly Bear je adaptácia bulharskej rozprávky o lenivom medveďovi, šikovnom sedliakovi a prefíkanej líške vychádza z jednoduchej anekdoty, kde hlúpučký medveď a šikovný sedliak spolu každoročne hospodária. Samozrejme vyhrá ten múdrejší a prefíkanejší. Jack and Joe je vtipný príbeh nabitý akciou o záchrane života a všetkých peripetiách, ktoré s tým môžu súvisieť. Veľké množstvo postáv charakterizujúcich život v USA dodáva divadelnej inscenácii dynamiku. Našim žiakom sa nápad i stvárnenie veľmi páčili a hercov odmenili burácajúcim potleskom.

Do fotoalbumu Anglické divadielko boli pridané fotografie.

• Lyžiarsky výcvik Martinky

• Aj v tomto školskom roku sa žiaci nášho druhého stupňa zúčastnili lyžiarskeho výcvikového kurzu v lyžiarskom stredisku Martinky. Kurzu sa zúčastnilo 21 žiakov. Okrem už skúsených lyžiarov sme mali aj začiatočníkov, ktorí si lyžovanie vyskúšali prvý raz. Podmienky na lyžovanie boli veľmi dobré, svah bol vždy upravený. Počasie sa rozhodlo, že nám ukáže všetky svoje tváre, a tak sme zažili mráz, hmlu, silný vietor ale aj pekné slnečné počasie. Všetci sa veľmi zodpovedne učili a zdokonaľovali v lyžovaní. Veríme, že žiaci budú mať na lyžiarsky výcvik len tie najlepšie spomienky a stretneme sa aj na budúci rok na svahu, a to aj s novou posilou žiakov.

Do fotoalbumu Lyžiarsky výcvik Martinky boli pridané fotografie.