• Dopoludnie so spisovateľkou

• Dnes, 14. júna,  sme mali v škole vzácnu návštevu. Pani spisovateľka Alexandra Salmela nám prišla predstaviť svoju knižku Strom. V poučnom divadielku nám najskôr herci zábavnou formou priblížili aktuálne problémy doby, ktoré pani spisovateľka vložila do svojej rozprávky - znečisťovanie planéty a nezdravá túžba moderného človeka vlastniť čoraz viac. Nasledovalo predstavenie autorky, ktorej sa potom deti mohli opýtať, čo ich zaujímalo. Na záver nechýbala ani autogramiáda.

Do fotoalbumu Dopoludnie so spisovateľkou boli vložené fotografie.

• Výsadba s deviatakmi

• V rámci rozlúčky so školou a v environmentálnom duchu navštívili naši deviataci v piatok 11. júna les a vyskúšali si výsadbu sadeníc listnatých i ihličnatých stromov  priamo v teréne. V lokalite Banka - Lipina  si okrem mnohých všetci vysadili svoj vlastný stromček, na ktorý si pripevnili ekologickú vlastnoručne z dreva vyrobenú menovku. Takto ekologicky a zároveň v rámci spoločného výletu zavŕšili deviataci svoje pôsobenie v našej základnej škole. Želáme im spoločne veľa šťastia a spokojnosti v ďalšom štúdiu.

Do fotoalbumu Výsadba s deviatakmi boli vložené fotografie.

• Rozlúčka s abecedou

• Naši prváci z 1.A a 1.B triedy sa dnes lúčili. Nebola to smutná rozlúčka, ale naopak veselá! Lúčili sme sa totiž s ABECEDOU. A s abecedou sa predsa nelúčime naozaj, odnášame si ju v našich bystrých hlavičkách do ďalších ročníkov. Tento deň bol pre nás plný hier, tvorivosti a zábavy.

Do fotoalbumu Rozlúčka s abecedou boli vložené fotografie.

• Naše motýliky

• Aj tento školský rok uletel ako na motýlích krídlach. Dňa 3.6. 2021 sme spoločne s prvým stupňom vypustili našich kamarátov motýľov. Niekoľko týždňov sledovali vývoj húsenice cez kuklu až k vyliahnutiu motýľov. Veríme, že sa naším kamarátom bude dariť tak ako nám po celý školský rok :)

Do fotoalbumu Naše motýliky boli vložené fotografie.

• Kráľovstvo zabudnutých príbehov

• Ani tento rok sme nevynechali projekt Kráľovstvo zabudnutých príbehov. Naši tretiaci si vybrali zaujímavé knihy, ktoré po prečítaní predstavili ostatným. A tak sa u nás v triede stretli všakovaké zvieratká, detektívi, čarodejnice, lietajúce deti, Malý princ či vesmírne čierne diery. Nakoniec si každý vybral svoju najobľúbenejšiu knižku a vložil ju do rúk svojej čítajúcej papierovej postavičky.

Do fotoalbumu Kráľovstvo zabudnutých príbehov boli pridané fotografie.

• Kamaráti z celého sveta - výtvarný projekt

• V rámci dodržiavania ľudských a detských práv prejavili žiaci prvého stupňa svoju toleranciu voči deťom iných krajín a národností projektom „Kamaráti z celého sveta“. Ich výtvarné práce žiaria farbami priateľstva ku všetkým ľuďom bez rozdielu farby pleti.

Do fotoalbumu Kamaráti z celého sveta boli vložené fotografie.

• Medzinárodný deň detí

• Prvý jún je Medzinárodný deň detí. Tento deň sme neboli zatvorení v škole, ale strávili sme ho spoločne vonku, a to návštevou cukrárne, kaštieľa, pozretím pamiatok, opekaním, alebo hraním hier na slnku. Radi by sme sa poďakovali našej pani starostke Tatiane Julinyovej za sladké prekvapenie pre našich školákov a škôlkarov k MDD. Deti taktiež ďakujú za finančný príspevok na zmrzlinu, ktorý poskytlo vedenie školy. Ďakujeme a veľmi si to vážime. :)

Do fotoalbumu MDD 2021 boli vložené fotografie.

• Môj slovník z reality

• A máme dobojované. Skončilo sa finálové kolo súťaže Môj Slovník z Reality. Našu školu reprezentovali pod vedením pani učiteľky Kataríny Šprlákovej-Zmorovej - Kristína Vidová a Erika Obhlídalová z 9. ročníka a Marko Šprlák-Zmora zo 7. ročníka. Všetci naši finalisti  obsadili druhé miesta v tejto celoslovenskej súťaži a Erika navyše získala špeciálne ocenenie za slovník vytvorený "svetelnou" kresbou. Všetkým výhercom srdečne blahoželáme.